vbb_logo
You are not logged in. register
Name Password

index
  • register
  • search
  • latest posts
  • top 10
  • inbox
  • memberslist
  • FAQ
  • Index :: Life :: Parintii :: Relatiile dintre copii si parinti
    authorsubject: Relatiile dintre copii si parinti
     YvY 


    Administrator

    Number of posts: 54
    registered on 2004-12-13
    [Relatiile dintre copii si parinti]
    Toata lumea stie ca exista numeroase conflicte intre parinti si copii. Dar de ce? Cine este vinovat? Copii ca nu sunt ca parintii sau acei parinti cu mentalitati mai invechite?
    I'm a nobody, nobody's perfect, so I'm perfect
    Posted: 2004-12-19 04:51:15profileprofile mailemail homepagehomepage pmpriv. message quote  print 
     Cyberman 


    vBB-User Aspirant

    Number of posts: 25
    registered on 2004-12-12
    [RE: Relatiile dintre copii si parinti]
    Noi consideram ca parintii au mentalitati invechite....cam asha e.Dar intr-o zi ma intrebam de ce au atata grija de mine, chiar nu ma lasa sa fac ceva fara sa fie ingrijorati....nu-i intelegeam. Pana cand am fost lasat cateva zile singur cu fratele meu, care s-a dus la un bairam seara. Si dupa cateva ore incepusem sa-mi fac griji ca n-a venit, credeam ca s-a intamplat ceva si asha am realizat de unde vine aceasta ingrijorare excesiva a parintilor. Nu cred ca e usor sa fii parinte....
    Totusi, ar putea sa mai lase de la ei... :)
    Only I can do is to show you the door, but you must walk through it! www.cnvs.ro
    Posted: 2004-12-21 01:28:36profileprofile mailemail homepagehomepage pmpriv. message quote  print 
     YvY 


    Administrator

    Number of posts: 54
    registered on 2004-12-13
    [RE: Relatiile dintre copii si parinti]
    MAh inteleg grija e una. Dar de exemplu cunosc o persoana care are peste 18 ani, iar parintii nu o lasa sa faca mai nimic (cum ar fi sa plece pe undeva singura, sa faca revelionu in alta parte, chestii d'aste) si zic eu ca deja are o varsta si oricum de la anu' o sa se duca la fac si o sa fie singura. Oare n-ar fi mai bine daca i-ar da de acum mai multa libertate?
    I'm a nobody, nobody's perfect, so I'm perfect
    Posted: 2004-12-22 01:07:30profileprofile mailemail homepagehomepage pmpriv. message quote  print 
     Cyberman 


    vBB-User Aspirant

    Number of posts: 25
    registered on 2004-12-12
    [RE: Relatiile dintre copii si parinti]
    Pai cand nu-i dai copilului libertate, cand ii interzici anumite lucruri, fii sigur ca atunci cand scapa de sub tutela face tot ce vrea, chiar lucruri care n-ar trebui, ceea ce nu e bine. Ca parinte trebuie sa-i lasi o anumita libertate, nici totala, dar sa-l lasi pe copil sa discearna ceea ce e bine de ceea ce nu e.
    Only I can do is to show you the door, but you must walk through it! www.cnvs.ro
    Posted: 2004-12-23 00:29:39profileprofile mailemail homepagehomepage pmpriv. message quote  print 
     YvY 


    Administrator

    Number of posts: 54
    registered on 2004-12-13
    [RE: Relatiile dintre copii si parinti]
    True, true...
    I'm a nobody, nobody's perfect, so I'm perfect
    Posted: 2004-12-27 01:35:01profileprofile mailemail homepagehomepage pmpriv. message quote  print 
    Index :: Life :: Parintii :: Relatiile dintre copii si parinti
    Search this thread 
      
    reply: 
      

    HTML is off   VBB Code is on

      rate message: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10   

    powered by versatileBulletinBoard v1.0.0 RC2
    ©2002-2004 Holger Tag
    page created in: 0.013 seconds